פסטומעט מרכיבים והמון טעם, מתאים ל 3-4 מנותהמרכיבים בקצרה:

60 גרם צנוברים טבעי

60 גרם קשיו טבעי

50 גרם עלי בזיליקום

80 גרם פרמזן

2 שיני שום (כ 8 גרם)

90 גרם שמן זית

להגשה - צנוברים, פרמזן, בזיליקוםההכנה בקצרה:

  1. טוחנים את הצנוברים והקשיו ומניחים בקערת ערבוב
  2. טוחנים את הבזיליקום והשום עם שמן הזית ומוסיפים לקערת הערבוב
  3. מערבבים הכל יחד
  4. מכינים פסטה (כמות הרוטב הזה מתאימה ל 500 גרם פסטה יבשה, קופסה)
  5. מערבבים את רוב הפסטו עם הפסטה המוכנה
  6. מגישים עם הרבה פרמזן, קצת צנוברים ובזיליקום לקישוט.

בתאבון.בהרחבה:

המרכיבים:

שימו לב!

זו הפעם הראשונה שאני כותב באדום משהו, אבל זה חשוב - יש סיכוי שצנוברים יהרסו לכם את חוש הטעם לשבועות, אחרי יום יומיים מהפסטו תשימו לב שכל מה שאתם אוכלים מר לכם ו/או מתכתי, אם תעשו חיפוש בגוגל יעלו לכם תוצאות של קריסת כבד, לא כבד ולא נעליים, אלה הצנוברים וזה יכול להמשך גם יותר משבועיים עד שזה עובר!

יש טענה שהצנוברים הסינים הקטנים יותר גורמים לזה אבל זה יכול לקרות גם מהגדולים, שלא תגידו שלא קראתם את זה לפני,

ולכן אפשר להכין פסטו גם מכל מיני אגוזים אחרים, אני מצאתי את השילוב של קשיו וצנוברים מתאים, אפשר לעשות הכל קשיו, אפשר לעשות חצי קשיו חצי פיסטוק וזה גם טעים וגם ללא סכנת הצנוברים לחוש הטעם ואפשר "להתפרע" ולעשות הכל צנובר (מי אמר רולטה רוסית?)

פרמזן - אני משתמש באבקת פרמזן שאני מכין לבד מהחלקים הקשים יותר של הפרמזן אם יש לי, כמובן שהלב של הפרמזן מעולה, גרנה פדאנו מתאימה גם היא וחוסכת מעט בעלויות.

שמן זית - הכמות במתכון יחסית נמוכה, אתם יכולים יותר לפי הטעם שלכם כמובן, אני מתמש בכמות שלא משאירה שלולית שמן בצלחת אחרי שמסיימים.

שום - לטעמי פסטו סובב סביב האזוגים והבזיליקום, השום צריך להיות שחקן ממש עדין ולכן גם פה הכמות נמוכה יחסית למכונים אחרים שתמצאו ואתם יכולים להעלות לפי הטעם.

ההכנה:

אני טוחן קודם את האגוזים והפרמזן בנפרד ואז את הבזיליקום השמן והשום לבד ומערבב בקערה, בהתאם ליכולות מעבד המזון שלכם אתם גם יכולים לנסות הכל ביחד מההתחלה, הבעייתיות יכולה להיות שזה יגיע למצב של משחה שלא מתערבבת וזה יצריך הוספה של עוד ועוד שמן שאני מנסה להימנע ממנו.

500 גרם פסטה צריכה 4-5 ליטר מים ומלח בהתאם לכמות המים (כפית על כל ליטר מים)